Müşteri Hizmetleri: 0 850 302 70 70 09:00-19:00
Ara

YORGAN


        Sağlıklı bir yaşam için yapılması gereken elbetteki sağlıklı bir uykudur. Sağlıklı bir uyku için yatağınızdan sonra en önemli özneler yorgan ve yastığınızdır. Biz de burada siz doğru yorganı seçebilesiniz diye sitemizde yorgan almak müşterilerimiz için oldukça basit bir hale indirgenmiş durumda öyle ki yorganınızın dolgusuna sonra da dış kumaşına,markasına ve ebatlarına göre ayarlanmış harika bir filtreleme sistemi mevcut. Ayrıca tüm yorganlarımız anti-bakteriyeldir.

Yorganınızın dolgusuna gelince Bambu, Deve Tüyü, Microfiber, Micro Elyaf,Nano Elyaf, KazTüyü, Kaşmir, Pamuk, Microjel, Yün, Mikroelyaf, MICRO ELYAF seçeneklerinden başlayabilirsiniz. Ardından yorganınızın dış kumaşını seçebilirsiniz. Biraz da yorgan malzemelerini öğrenmek yararlı olacaktır.

 • Gıdık Tüyü : Kazın göğüs ve boyun bölgelerinden elde edilen küçük tüylerdir. Gıdık tüyleri yastık ve yorganda yumuşaklığı ve ısı tutma özelliğini artırır Yumuşak ve hafif yapısından dolayı değişik oranlarda sırt tüyleriyle karıştırılarak kullanılır. Az elde edilebilir bir malzeme olduğu için çok daha kıymetlidir.
 • Sırt Tüyü : Kazın sırt bölgesinden elde edilen uzun ve geniş tüylerdir. Sırt tüyleri, özellikle yastıkta hacmin korunmasını sağlar. Yapısı nedeniyle dayanıklıdır ve ürüne esneklik ve hacim sağlar. Değişik oranlarda gıdık tüyleriyle karıştırılarak kullanılır.
 • Boncuk Elyaf : Yastıkta kullanılan bir diğer dolgu maddesi boncuk elyaftır. Özel bir işlemden geçirilen boncuk elyaf türü, yastığın dolgun görünmesini sağlar. Kaz tüyüyle kıyaslandığında biraz daha düşük maliyete sahiptir ancak daha iyi bir hacim kazanma yeteneği vardır
 • Mikrojel : Elyaf inceliğinin 0.9 denyeye kadar indirildiği microgel yorganlarla, bulutların üzerinde uyumanın keyfini çıkartacaksınız. Kaz tüyüne en yakın dolgu maddesi...
 • Visko : Visko, ısıyla şekil kazanma yeteneğine sahip bir malzemedir. Örneğin, visko bir yastığa başınızı koyduğunuzda, yastık şekil alır ve her noktaya eşit basınç uygulanmasını sağlar. Bu esneklik, kaliteli uykunun anahtarlarından biridir.
 • Lateks : Lateks kauçuk ağacının sütünden elde edilen doğal bir malzemedir. Delikli yapısı, hava geçirmesini sağlar, bu özellik istenmeyen terlemelere engel olur.
 • Bambu : İçerdiği "Bamboo-Kun" maddesinden dolayı anti-bakteriyeldir. Pamuktan %60 daha fazla su emer, daha hızlı kurur. Bu yüzden istenmeyen terlemelere engel olur.
 • Yün : Bünyesinde en fazla su tutabilen doğal elyaftır. Yün, ıslandığında ortama ısı verir. Bu özelliği sıcak gece uykularının anahtarıdır. Yün aynı zamanda en esnek doğal liflerden biridir. Hacmini ve yapısını, hiçbir yan müdahale olmadan uzun yıllar koruyabilir.
 • Mikrofiber: Microfibre ürünlerinde kullanılan teknoloji, standart 6 denye olan elyaf inceliğini, 3 denyeye indirerek kaz tüyü hafifliğini ve yumuşaklığını sağlıyor.
 • Vatka : Vatka, yorganlarda kullanılır ve özel kapitone işlemleriyle yorgan kumaşına tutturulur.
 • PU Sünger : PU sünger daha fazla ağırlığa karşı koyması gereken oturma süngerlerinde kullanılır. Şeklini koruma yeteneği çok yüksektir. Basınç altında oldukça uzun süre dayanır.

Penelope yorganları için Doğru Yastık yorgan seçimi rehberini kullanmak aydınlatıcı olacaktır. J

Bunun yanında PenelopeCotton BoxTaçWake Up markalarından dilediğinizi seçebilirsiniz.